Інтерв’ю з українськими дітьми

Арсеній Філімонов

Всіх вітаємо! Я Дмитро, батько Арсенія Філімонова, його нік на Lichess.org – Arsenf2008, і оскільки він не чує і не говорить, то я скажу за нього.
Він народився 22.03.2008, нещодавно виповнилося 14 років. Шахами займається 4 роки, з 2018-того.

Зараз ми не в нашому місті, наше місто Харків, але його кожного дня бомбардують, тож ми залишили домівку на початку березня. Нині ми у безпеці, немає вибухів і руйнувань, все спокійно.
Хто навчив його грати в шахи? – Напевно, старший брат, показав, як ходити і познайомив з основами гри. А я вирішив ризикнути і віддати його до шахової секції. Я пояснив тренерові, що він не чує і не говорить, але буде дуже старатися. Все вийшло. Він займається серед звичайних дітей, все сам схоплює, розуміє пояснення, не використовуючи мовленневий апарат.
Рік тому, восени 2021 року він уже грав у команді Харківської області. Серед тих, хто має вади слуху.
Восени 2021-го, (у віці 13 років) брав участь у трьох чемпіонатах України –
1) Командний турнір за Харків, де команда посіла 3-е місце на національній арені;
2) Особистий чемпіонат України у віці до 18 років, де він показав третій результат;
3) Дорослий чемпіонат України серед осіб із вадами слуху, де він був намолодшим учасником (грали дорослі гравці віком від 18 до 80 років, включно із майстрами та заслуженими майстрами спорту). Відповідно до результату, він набрав високий бал і отримав 1-шу категорію.
У 2022-му році Арсеній мав стати до лав національної збірної України серед гравців із вадами слуху, але почалася війна.
Він великий молодець (чудова дитина)! Я уявляю, як важко вчитися, коли не чуєш конкретних пояснень. Звичайна дитина розуміє кожне слово, кожне пояснення, а, без слуху, це робити у десять разів складніше. Менше з тим, він викладається “на повну”, і я дуже люблю його і ціную це.
Свого часу він вивчив таблицю множення, просто дивлячись на неї. Зробив це сам, поки в його класі інші діти тільки вивчали 2×2 = 4. Був найкращий у класі з математики.
Які ще у нього є хобі? – Все, що я йому пропоную. Він любить їздити на велосипеді та спортивну гімнастику. Наразі я запропонував йому айкідо, і він також полюбив це. Круть!!!. А я, як тато – навчаюся бути татом, допомагаю йому в тому, що він любить, мотивую, запалюю, підтримую і, звичайно, допомагаю йому в шахах, підтримую на турнірах, допомагаю рости і насолоджуватися цією грою.
Бажаємо всім дітям, всім шахістам усіх країн – любити те, що вони роблять, знаходити справу до душі, і досягати найвищих можливих результатів.
Дмитро та Арсеній Філімонови, Харків.


Михайло Каштанов

Вітаю! Мене звуть Михайло Каштанов. Я українець. Я живу в Харкові. Зараз я також знаходжусь у Харкові. Мені 10 років. Моє улюблене хобі – це шахи, так само я ходжу на футбол та плавання. Я почав грати у шахи у 8 років.

У нас вдома була шахівниця з фігурами без розмітки. Мені сподобався кінь. Я захотів розібратися в правилах гри, тому мої батьки записали мене до шахового клубу “Вертикаль”. Першим за важливістю для мене був турнір у клубі “Гагаринець” на юнацький розряд. Де я здобув перше місце. Також значущим вважаю Чемпіонат харківської області у класичних шахах до 12 років, де в результаті став чемпіоном харківської області. У березні 2022 р. я брав участь в онлайн-турнірі Worldwide U12 у команді Київ-Харків. Ми мали сильну команду. Усі постаралися!
Мої суперники були з Німеччини, Албанії, Норвегії, Єгипту, Білорусії та Росії. Я вітаю свою команду з чудовими результатами!


These interviews in the Ukrainian language are a complement to Interviews with Ukrainian kids in the English language, published a few days ago.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s